Na szóval, a lényeg az, hogy a mai bejegyzést szintén saját "élmény" ihlette, mivel a pár órás -18 fokban szaladgálás nem tett túl jót az arcbőrömnek (hiába tartozom a kevésbé problémás típushoz), így gondoltam, megosztom veletek az én módszeremet, hogy én hogyan igyekszem segíteni a száraz, hámló, kipirosodós "téli" bőrgondokon.
Vegyünk egy háromlépéses teljes körű "arcrenoválást" természetes módszerekkel, és olyan hozzávalókkal, amelyek általában bármely háztartásban megtalálhatóak. Íme:
Semmiképp se hagyjuk ki az első lépést, az arcradírozást. Ez mindig nagyon fontos, mert az elhalt hámsejteket és a szennyeződéseket minden esetben el kell távolítani, mielőtt arctonikot vagy krémet használunk, azok nagyobb hatékonysága érdekében. Erre az általam egyik legjobban kedvelt módszer a zabpelyhes arcradírozás. A zabpehely hatékonyan távolítja el az elhalt hámsejteket, a piszkot és a szennyeződéseket a pórusokból és emellett pedig nem szárítja tovább a bőrt. Különösen jó, ha apró szemű zabpelyhet vagy zablisztet használunk, ami bármelyik élelmiszerüzletben kapható.
Használata pofonegyszerű: vegyél a kezedbe egy marék zabpelyhet, nedvesítsd be kicsit vízzel, majd masszírozd át vele az arcodat. Ez az alapmetódus.
Az én "téli kiadású" változatom az, hogy víz helyett tejjel nedvesítem meg a zabpelyhet és így viszem fel az arcomra. Néha rajta is hagyom pár percet, mint egy maszkot, majd lemosom. A tej azért kiváló kiegészítője ennek a módszernek, mert gyorsan felszívódik a bőrben és puhítja is azt. Kettőt egy csapásra!
Kamillás arctonik
Az arcradírozás után vegyünk most egy nyugtató hatású arcvizet, ami tulajdonképpen nem is lesz más, mint egy csésze kihűlt vagy langyos kamillatea. Szinte mindenki tudja és ismeri a kamilla széleskörű gyógyító tulajdonságait, amit belsőleg és külsőleg is alkalmazhatunk. Jelen esetben az utóbbit fogjuk tenni. Nincs más dolgod, mint elkészítened egy csésze ízesítés nélküli kamillateát filterből vagy szárított növényekből (ez utóbbi esetben szűrd le a főzetet használat előtt). Ha kihűlt, márts a folyadékba egy száraz vattapamacsot, töröld át vele többször az arcodat, majd hagyd megszáradni. Ez az egyszerű, de nagyszerű "arctonik" nagyon jó hatással van az érzékeny, megviselt arcbőrre. Legjobb, ha naponta többször is alkalmazzuk.
Hidratáló, tápláló téli arcpakolás
Ez a pakolás a pont az i-re, hideg időben különösen hasznos, mert amellett, hogy puha és sima lesz tőle a bőr, nyugtatja is azt és segít eltüntetni a "dércsípte" piros foltokat. Túróra, mézre és egy tojásra lesz hozzá szükséged.
Elkészítés: Keverj el két evőkanál sovány túrót, egy evőkanál mézet és a tojás sárgáját egy kis tálban, majd a pépet vidd fel az ujjaddal vagy egy ecsettel az arcodra és a nyakadra. Pihenj húsz percet majd langyos vízzel távolítsd el a pakolást.
+ 1 tipp: Shea vaj
Az abszolút "ultimate weapon"! Biztosan hallottatok már a shea vajról, azt mondják róla, hogy igazi csodaszer és szinte mindenre jó. És tényleg! Én már több, mint egy éve használom, és eddig bármilyen probléma volt a bőrömmel, a shea vaj mindig helyrehozta, ráadásul nagyon rövid idő alatt. (És sikerült rászoktatnom a környezetemben élőket is. :)
Nemcsak az érzékeny, hámló, száraz, megviselt bőrre kiváló, hanem körömápolásra és ajakápolónak is alkalmas, emellett ránctalanító hatása is van (állítólag a legjobb szemránckrém), sőt még kisebb sebek gyógyítására is használható, eredményesen. Ezen kívül is van még számtalan jó tulajdonsága, ez csak néhány volt közülük.
Nagyon sok helyen beszerezhető. Sajátos illata van, amit hamar meg lehet szokni, de kapható belőle illatosított változat is (a Hasznos linkek menüpont alatt keressétek a Mannaszappan boltot, itt találtok többfajta változatban is :). Picit nehezen szívódik be, ezért inkább este ajánlatos felvinni a bőrre, reggel pedig szemmel látható és érezhető az eredmény. :)
Szerintem mindenképpen érdemes beszerezni belőle egy tégellyel, az árát egészen biztosan behozza, többszörösen is, és nagyon sokáig elég.
Na, ennyit mára. Kellemes regenerálódást és szép napot nektek!
Szeretettel:
Varis
A túrós pakolást már én is próbáltam, de semmit nem csinált a bőrömmel:/ Mondjuk elég problémás, az tény. A shea vajat viszont mindenképp kipróbálom mert már annyi helyen dícsérték!
VálaszTörlésIgen, sajnos sosem lehet előre tudni, hogy kinek milyen hatással lesz a bőrére egy-egy házi praktikával készített pakolás. De egy biztos: ha nincs allergiád vagy nem érzékeny a bőröd valamilyen anyagra, rosszat legalább nem okoz semmiképp. :) Ellentétben a szintetikus szerekkel...
TörlésEz a módszer majd szerepelni fog a blogomon is, de megosztom veled előtte, hátha segít. Érzékeny bőrűeknek hidratáláshoz nagyon jót szokott tenni, nekem ez az egyik kedvencem, nem utolsó sorban pedig rém egyszerű: keverj össze két-három kanál natúr joghurtot egy kanál olívaolajjal és ezt tedd fel az arcodra pakolásként. Húsz perc után kell lemosni.
Remélem, ez jobban beválik. :)
A shea vajat pedig tényleg csak ajánlani tudom, és még senkit sem hallottam panaszkodni rá. :) Kisimítja, puhítja a bőrt, az apróbb hegeket és a pattanásokat is rövid időn belül eltünteti.
Köszönöm szépen, akkor mindkettőt kipróbálom:) Nem tudod véletlenül, hogy boltban shea vajat hol lehet venni? webshopban szállítással kicsit drága ahol találtam:/
VálaszTörlésBoltban nem tudom, hol lehet kapni, én még sehol sem láttam, talán nagyobb bioboltokban lehet. Ha pesti vagy, a Zöld Zug nevezetű boltban szerintem lehet (legalábbis a webshopjukban lehet). Én annak idején a Mannaszappantól rendeltem neten, ott olyan 500 Ft körül van a kiszállítás, és még illatosított változatot is lehet rendelni. :)
Törlés